Falowniki

Falowniki – inaczej: inwertery – to urządzenia niezbędne do działania fotowoltaiki. Zapewniają efektywne sterowanie systemów fotowoltaicznych. Falownik zapewnia konwersję prądu stałego, który generowany jest przez układ fotowoltaiczny tak, by ostatecznym fektem działania był prąd zmienny. Jego parametry po działaniu inwerterów zapewnia zasilanie urządzeń elektrycznych. Parametry osiągniętej w ten sposób energii zgodnie z potrzebami sieci energetycznych. 

SOLEMIO, autoryzowany dystrybutor materiałów do fotowoltaiki zapewnia sprzedaż falowników – inwerterów – dla montażystów i instalatorów. 

Inwertery do fotowoltaiki – producenci

Falowniki zapewniane przez SOLEMIO to inwertery wiodących producentów na ogólnoświatowym rynku fotowoltaiki. Dostosowane są do potrzeb zarówno dużych odbiorców wykorzystujących moduły fotowoltaiczne w zakresie farmowym jak i drobniejszych inwestorów planujących instalację w zdecydowanie mniejszej skali. 

Oferta falowników obejmuje wszystkie rodzaje produktów. To inwertwery wewnętrzne i zewnętrzne – jedno lub trójfazowe. Ofertę SOLEMIO tworzą:

  • inwertery sieciowe (on-grid), czyli przystosowane do działania we współpracy z siecią elektryczną
  • inwertery wyspowe (off-grid), czyli nie synchronizuące się z siecią i wymagające akumulatorów gromadzących nadmiary energetyczne
  • inwertery hybrydowe – technologie rozwiązanie do publicznych sieci elektrycznych oraz instalacji wyspowych.

Zestawienie produktów zapewnianych przez SOLEMIO to również wszystkie akcesoria do fotowoltaiki. 

Falowniki – funkcje i działanie

Inwertery odpowiedzialne są nie tylko za przetwarzanie energii elektrycznej, która wytwarzana jest przez panele fotowoltaiczne. Falowniki spełniają również dodatkowe funkcje – produkty z oferty SOLEMIO są w pełni dostosowane do wszelkich zadań takich jak:

  • monitoring działania instalacji pod kątem analizowania ilości prądu
  • synchronizacji instalacji fotowoltainczjej z siecią
  • działaniu w ramach układu MTTP i śledzenia maksymalnego punktu mocy modułów. 

Skontaktuj się z SOLEMIO, by poznać ofertę handlową i szczegóły współpracy.