AKTUALIZACJA: Mój prąd 3.0 – dofinansowania do domowych mikroinstalacji fotowoltaicznych.

Mój prąd 3.0

Już niedługo, od 1 lipca tego roku możliwe będzie staranie się o uzyskania dofinansowania w ramach programu Mój Prąd 3.0 . Z ostatnich informacji wynika, że:

Nabór wniosków przewidywany jest do 22 grudnia 2021 roku lub do wyczerpania budżetu

Podobnie jak w poprzedniej edycji programu możliwe będzie składanie wniosków online/elektronicznie i prawdopodobnie wyłącznie w tej formie.

Program Mój Prąd cieszy się ogromną popularnością wśród Polaków, dlatego należy przewidywać, że nowa edycja będzie niemniej ambitna. Dodatkowo – instalacje założone jeszcze w ubiegłym roku, po 31 stycznia również będą mogły ubiegać się o dofinansowanie.

Aktualizacja 29.06.2021

Z najnowszych informacji wynika, że w Mój Prąd 3.0  maksymalny poziom dotacji zostanie ograniczony do 3 tys. zł względem 5 tys. w dwóch wcześniejszych edycjach. Budżet całego programu ma wynieść 534 mln zł. Przy aktualnym planie dofinansowań powinno starczyć to na wsparcie około 178 tys. mikroinstalacji. Z faktu, że program obejmuje również już oddane instalacje (od 1.02.2020) może okazać się, że dotacji starczy tylko dla wniosków złożonych do końca lipca.

Równocześnie zapowiedziano program Mój Prąd 4.0, który ma rozpocząć się na przełomie roku i wspierać rozwiązania uwzględniające magazyny energii , ładowarki aut elektrycznych i być skorelowany z zapowiadanymi zmianami w systemie opustów.