Pompy ciepła SPRSUN, czyli komfort niezależnie od pory roku

Wybór pompy ciepła coraz częściej podyktowany jest jej uniwersalnością i wszechstronnością – szerokimi możliwościami użycia w różnych warunkach. W te założenia wpisują się produkty SPRSUN. To efekt nowoczesnej technologii użytkowej, która sprawia, że pompy ciepła SPRSUN – zgodnie z hasłem promocyjnym firmy – rzeczywiście są wokół nas niezależnie od pory roku.

Chiński lider rynku w fabryce w Guangzhou tworzy produkty z myślą o optymalizacji wykorzystania gorącej wody, ale również systemach ogrzewania i chłodzenia. Rezultatem są pompy doceniane właśnie ze względu na wszechstronność zastosowania. 21 lat doświadczenia SPRSUN wykorzystuje do tego, by spełnić specjalne potrzeby klientów w zakresie oszczędzania energiiprzy wsparciu zaawansowanej technologii z Niemiec w oparciu o normy ISO9001 i ISO14001.

Analiza wydajności pomp ciepła

Kluczową rolę w zaawansowaniu technologicznym SPRSUN odgrywa zaawansowane laboratorium badania wydajności pomp ciepła. Może ono symulować wydajność operacyjną jednostek pomp ciepła w temperaturze otoczenia od -30℃ do 50℃. Testowanie pomp ciepła dotyczy modele o mocy wejściowej od 0,8kw do 80kw, a także częstotliwości 50Hz/60Hz.

Wpływ na ostateczną jakość pomp SPRSUN ma również działanie w oparciu o wiele linii produkcyjnych, zaawansowany sprzęt i procedury produkcyjne, które przekładają się na duże możliwości wytwórcze. Zakładając potencjał na poziomie ponad 3000 sztuk pomp ciepła miesięcznie, SPRSUN należy do wyróżniających się marek na światowym rynku branży.

Azjatycki producent w swoich założeniach technologicznych skutecznie łączy wiedzę techniczną oraz własne doświadczenia z ponad dwóch dekad produkcji. Widać to m.in. w zakresie wykorzystywania naturalnych środków. Pompy ciepła SPRSUN działając w oparciu o odwrócony cykl Carnota sprawiają, że czynnik chłodniczy w parowniku absorbuje dużą ilość energii z otoczenia. Ono następnie jest sprężane do wysokiej temperatury i wysokiego ciśnienia gazu przez sprężarkę i wreszcie wymienia ciepło przez wymiennik ciepła, tak aby zapewnić ogrzewanie domu i ciepłą wodę.

SPRSUN w ten sposób wprowadza gospodarkę cieplną na nowy poziom m.in. w modelach:

 • CGK025V3L
 • CGK030V3L
 • CGK-025V3L
 • CGK-030V3L
 • CGK-040V3L
 • CGK-050V3L
 • CGK-060V3L.

Zalety technologii SPRSUN to nie tylko zgodność z założeniami środowiskowymi. W porównaniu do tradycyjnych elektronicznych systemów grzewczych, azjatyckie produkty są w stanie zatrzymać ponad 75 % energii więcej. Charakteryzuje je całoroczność – aktywne podgrzewanie zimą oraz chłodzenie latem. SPRSUN wpisuje się też w coraz ważniejsze kryteria bezpieczeństwa. Systemy separacyjne sprawiają, że istnieje wyraźne rozdzielenie kontaktu wody z elektroniką, co wyklucza praktycznie ryzyko tego rodzaju niebezpieczeństw.

Uwagę zwraca również własny – opracowany przez SPRSUN i w pełni autorski – inteligentny system zdalnego sterowania. Jest on wyposażony w wysoce zintegrowane funkcje kontrolne, które mogą być obsługiwane za pomocą kontroli zdalnej. Tego rodzaju rozwiązanie jest łatwe w obsłudze, stabilne w działaniu i w branży ocenia się je jako prawdziwie inteligentny układ operacyjny starannie rozdzielający role człowieka i maszyny.

Tę samodzielność widać również w innych sferach. Przykładem jest także autorski tryb inteligentnej kontroli odszraniania PID. Czas odszraniania nie przekracza 20% cyklu pracy. Poprzez wykrywanie temperatury otoczenia, temperatury wężownicy parownika i temperatury gazu powrotnego sprężarki, tryb inteligentnej regulacji odszraniania PID oblicza różnicę temperatur i skumulowany czas pracy. W ten sposób możliwa jest ocena warunków zamarzania parownika. Gdy warunki odszraniania zostaną spełnione, tryb odszraniania zostaje automatycznie wprowadzony tak, by zapobiec zamieszaniu związanemu z odszranianiem i zużyciem energii. Efektem jest poprawiona niezawodność i ekonomiczność całej jednostki.

Efektywność, inteligencja, cisza i bezpieczeństwo

Te cztery cechy charakteryzują monoblok R32 wykorzystywany w takich modelach jak:

 • CGK030V3L
 • CGK050V3L
 • CGK060V3L
 • CGK030V3L

Jak użycie ich wygląda w praktyce? Analizując cechy poszczególnych pomp ciepła SPRSUN wyróżnić można m.in. cztery główne zalety.

Niższy współczynnik GWP

Nowy gaz chłodniczy R32 pomaga inwerterowym pompom ciepła DC działać bardziej efektywnie i zgodnie z założeniami ochrony środowiska. W ten sposób pompy SPRSUN generują zmniejszoną emisję dwutlenku węgla i mają zerowy wpływ na niszczenie warstwy ozonowej.

Zwiększona efektywność

Przy maksymalnym COP 5,95 inwerterowe pompy ciepła ERP A+++ R32 EVI DC ładują i prowadzą proces recyrkulacji bardziej efektywnie niż pompy ciepła DC. Zużywają mniej energii i dlatego realnie pozwalają obniżyć rachunki za energię.

Inteligentna technologia

Używany przez SPRSUN sterownik CAREL jest w stanie samodzielnie rejestrować temperatury za pomocą czujników, które rejestrują warunki otoczenia. Dzięki monitorowaniu online przez Wi Fi, osoby posiadające pompy SPRSUN mogą liczyć na wsparcie centrum obsługi klienta bez względu na to, gdzie się znajdują.

Gwarantowane bezpieczeństwo

Czynnik chłodniczy R32 jest uważany za przyjazny dla środowiska, ale niewłaściwa obsługa może prowadzić do potencjalnych problemów z bezpieczeństwem. Można tego uniknąć używając inwerterowych pomp ciepła SPRSUN R32 DC, ponieważ są one zaprojektowane z materiałów przeciwwybuchowych tak, aby zagwarantować bezpieczeństwo.

Gdzie kupić pompy ciepła SPRSUN?

Autoryzowanym dystrybutorem SPRSUN w Polsce jest SOLEMIO – hurtownia pomp ciepła zlokalizowana w Wielkopolsce. Status przedstawiciela SPRSUN to nie tylko gwarancja atrakcyjnych cen, ale przede wszystkim jakości materiałów oraz pełnego wsparcia technicznego i doradztwa wdrożeniowego.