Technology

RENAC Power – nowość w ofercie fotowoltaiki SOLEMIO

falowniki renac

RENAC to marka, która pokazuje, jak połączyć można fotowoltaikę, technologię magazynowania energii, a zarazem sferę IoT – Internetu Rzeczy i inteligentnych rozwiązań w zakresie systemowego zarządzania energetycznego w kontekście domu oraz działalności komercyjnej. Producent, który na światowych rynkach istnieje od ponad dekady teraz wchodzi aktywnie również na rynek polski. SOLEMIO, dystrybutor paneli fotowoltaicznych oraz asortymentu dla instalatorów – jako oficjalny przedstawiciel RENAC – zapewni optymalne zestawienie produktów marki dostosowanych do polskiego rynku. 

RENAC to marka, która znana jest przede wszystkim w branży falowników. 10 lat doświadczeń wystarczyło do tego, by znacząco rozbudować sieć dystrybucji. Obecnie sięga ona ok. 30 krajów, w których zainstalowano ponad 250 tys. falowników do fotowoltaiki RENAC. 

Asortyment RENAC zdecydowanie wykracza poza standardowe postrzeganie falowników. Chińska firma idzie dalej. Łączy produkty do fotowoltaiki – w tym właśnie falowniki – z nowoczesnym spojrzeniem na kwestię magazynowania, dystrybucji oraz integrowania kilku sfer energetyki. Efektem są cyfrowe rozwiązania oparte na systemach tzw. inteligentnej energii. To schematy, które RENAC opracowuje zarówno dla projektów mieszkaniowych jak i podmiotów komercyjnie wykorzystujących potencjał słoneczny. 

Falowniki solarne, czyli nacisk na komfort użytkowników

falowniki inwertery renac
RENAC to marka, która stopniowo buduje swoją pozycję na rynku polskim – dzięki temu można liczyć na szczególnie promocyjne warunki handlowe

Każdy z pięciu typów falowników, jakie RENAC zapewnia na świecie to unikalne rozwiązania, których wspólnym mianownikiem jest optymalizacja produkcji oraz swoista niezauważalność z punktu widzenia inwestora czy właściciela. I tak np. jednofazowy inwerter solarny R1 Baby o mocy 3,68 kW z wbudowaną funkcją tzw. zerowego eksportu doceniany jest powszechnie ze względu na naturalną skuteczną wentylację, imponujące wyciszenie oraz ogólną kompaktowość i lekkość. Precyzyjny algorytm, opcjonalny rozłącznik DC czy wbudowany moduł Wi-Fi z monitorowaniem PV w trybie rzeczywistym sprawiają, że model Baby RENAC świetnie sprawdzi się w standardowych projektach fotowoltaiki

Dwa, cieszące się największym zainteresowaniem falowniki Renac to linie Pro i Plus. W przypadku tej pierwszej, przy zachowaniu wszystkich cech wyróżniających markę Renac trudno nie zwrócić uwagi na poziom maksymalnej wydajności, który kształtuje się na poziomie 98,5 proc. Warto zwrócić uwagę również na fakt, że w tej linii producent zastosował również zdalne ograniczenie mocy czynnej i biernej; w ten sposób poziom kontroli nad działaniem urządzenia jest większy niż w przypadku standardowych rozwiązań. 

Najbardziej wymagający klienci sięgnąć mogą po falowniki R3 Plus – trójfazowe rozwiązania o ponad 99-procentowej wydajności wykorzystujące technologię przełączania wysokich częstotliwości. 

Szczególnie docenią serią z oferty RENAC jest R3 Micro Series. To trójfazowe inwertery solarne o zróżnicowanej specyfikacji:

  • R3-4K-DT 4kW
  • R3-5K-DT 5kW
  • R3-6K-DT 6kW
  • R3-8K-DT 8kW
  • R3-10K-DT 10K

Charakteryzują się wbudowaną funkcją zerowego eksportu – to rozwiązanie opcjonalne – oraz precyzyjnym algorytmem MPPT. Inwertery solarne Renac z tej linii zwracają uwagę wydajnością. Kształtuje się ona na poziomie ponad 98,3 proc., co – wraz z atrakcyjnym cennikiem produktów – należy do najciekawszych aktualnie rozwiązań na rynku fotowoltaiki. 

Systemy solarne oparte na rozwiązaniach chmurowych

Zaletą technologii RENAC jest nie tylko dbałość o detale techniczne i szczególne parametry cechujące falowniki. Ważną kwestią jest też rozbudowane zestawienie akcesoriów, które tworzą pełen system magazynowania energii oraz jej inteligentnej dystrybucji. W efekcie RENAC zapewnia m.in. moduły Wi-Fi umożliwiające zdalne monitorowanie stanów poprzez platformę chmurową. Innym wariantem są też rozbudowane moduły do komunikacji falownikiem przy opcji podłączenia aż ośmiu urządzeń. To tylko podstawa do tworzenia pełnej stacji monitorowania elektrowni – sprzęt oraz oprogramowanie zapewniane przez RENAC umożliwiają m.in.:

  • bieżące analizowanie statusu farmy energetycznej
  • monitorowanie w trybie rzeczywistym pracy podzespołów
  • automatyczne generowanie ostrzeżeń o usterkach i błędach
  • samoczynne aktualizacje oprogramowania
  • analizowanie dużych zbiorów danych np. pod kątem prognozowania produkcji i wydajności generowania zasobów energetycznych. 

W efekcie RENAC staje się podstawowym wyborem dla podmiotów, które planują stworzenie rozbudowanej farmy energetycznej. Dzieje się tak szczególnie gdy jest oparta będzie o maksymalną automatyzację danych. 

Ważną korzyścią dla klientów jest możliwość zdalnego monitorowania zasobów nie tylko przez serwis internetowy. Zgodnie z trendami mobilności, programiści RENAC – firma zatrudnia do tego własny zespół, a nie podwykonawców – stworzyli aplikację dostępną na iPhone oraz urządzenia oparte na Androidzie. Zarówno serwis internetowy jak i aplikacja do końca wakacji 2020 r. powinny mieć polskie wersje językowe. 

Azjatycki producent oraz SOLE-MIO, jako autoryzowany dystrybutor tej marki w Polsce zapewniają 10-letnia gwarancję na falowniki RENAC. 


Planujesz inwestycję w fotowoltaikę, która wykorzystuje nowoczesną technologię – m.in. RENAC? Skontaktuj się z SOLEMIO. Jako autoryzowany dystrybutor materiałów do fotowoltaiki tego azjatyckiego producenta zapewniamy atrakcyjny cennik falowników oraz szeroką dostępność materiałów.