Strefa wiedzy

Szkolenia z fotowoltaiki: SOLEMIO autoryzowanym ośrodkiem przez UDT

UDT

Szkolenia z fotowoltaiki to dziś wymóg czasów. Z jednej strony istotna jest certyfikacja i poświadczenie wiedzy, umiejętności oraz jakże ważnego w tej branży know-how. Z drugiej – każde szkolenie dotyczące fotowoltaiki dla instalatorów to kompleksowy przegląd wszystkiego co od strony technicznej nowe, ważne i wpływające na efektywność realizacji. Teraz szkolenia dla instalatorów systemów fotowoltaicznych zapewnia SOLEMIO – firma została autoryzowanym ośrodkiem z akredytacją Urzędu Dozoru Technicznego. 

Wyszkolenie instalatorów – nie tylko jednorazowe, ale regularne i w trybie ciągłym – to sektor, który jest szczególnie istotny w branży PV. Zwracają na to uwagę m.in.:

 • PTPV – Polskie Towarzystwo Fotowoltaiki
 • Instytut Łączności – Państwowy Instytut Badawczy
 • CSPV – Centrum Szkoleniowe Fotowoltaiki
 • UDT – Urząd Dozoru Technicznego. 

Szkolenia realizowane przez autoryzowane ośrodki zajmujące się branżą PV są niezbędne m.in. do uzyskania tytułu certyfikowanego instalatora systemów fotowoltaicznych, który – w formule UDT – ma formę egzaminu państwowego. 

Certyfikowany instalator fotowoltaiki a szkolenia

Jak działa szkolenie dla instalatorów fotowoltaiki? SOLEMIO zapewni pogłębioną wiedzę i umiejętności związane ze wszystkimi zagadnieniami dotyczącymi takich sfer jak:

 • prawidłowe zaprojektowanie instalacji fotowoltaicznej
 • montaż systemów
 • przyłączenie fotowoltaiki do sieci dystrybucyjnej
 • monitorowanie systemów PV.

Oprócz zagadnień technicznych, równie duży nacisk kładziony jest m.in. na kwestie prawne, organizacyjne, a także finansowanie fotowoltaiki. Szczególnie ostatnia kwestia jest bardzo istotna w kontekście możliwości pozyskania środków na stworzenie instalacji na dachu własnego budynku. 

Celem szkoleń prowadzonych przez SOLEMIO jest pełne przygotowanie instalatorów do zaawansowanej pracy projektowej oraz montażu i przyłączenia do sieci dystrybucyjnej. Te kwestie – oraz montaż instalacji PV – mają obejmować zarówno małe jak i średniej wielkości systemy. Szkolenie stanowi element przygotowań niezbędnych do podejścia do egzaminu państwowego w ramach UDT. SOLEMIO, jako ośrodek szkoleniowy zapewnia również przyznanie tytułu certyfikowanego instalatora fotowoltaiki – to profesja, która według zapowiedzi będzie jedną z najbardziej pożądanych w Polsce w najbliższej przyszłości. 

Szkolenia fotowoltaiczne w SOLEMIO

Dla kogo przewidziane są kursy i szkolenia w SOLEMIO? Głównymi odbiorcami są osoby związane z branżą – od uruchomienia przez eksploatację po ogólny monitoring systemów fotowoltaicznych. To jednak również korzystne rozwiązanie dla m.in. inwestorów planujących zaangażowanie finansowe w branżę fotowoltaiczną czy przedstawicieli z sektora ubezpieczeniowego oraz finansowego. Obie te sfery są kluczowe w kontekście zabezpieczenia prawnego instalacji PV. 

Szkolenia fotowoltaiczne w SOLEMIO prowadzone będą przez wysokiej klasy specjalistów w dziedzinie fotowoltaiki oraz branż powiązanych z tym sektorem – m.in. techników, ekonomistów czy prawników. W zdecydowanej większości kursy będą miały charakter użytkowy: instalatorzy oraz osoby planujące edukację w tym kierunku skorzystają z doświadczeń rutynowanych szkoleniowców oraz wdrożeniowców systemów PV. Oferta szkoleniowa SOLEMIO to:

 • niewielkie zespoły umożliwiające bezpośredni kontakt z trenerami
 • dostęp do zaawansowanej infrastruktury technicznej
 • możliwość czerpania wiedzy technicznej od instalatorów wiodących marek – m.in. Jinko
 • bogate zestawienie materiałów szkoleniowych. 

Zajęcia będą odbywały się w oparciu o konsultacje teoretyczne oraz dużą ilość wdrożeń praktycznych. Skontaktuj się z działem obsługi w SOLEMIO, by poznać szczegółową ofertę oraz terminarz szkoleń. Dowiedz się więcej.